Project Coordinator

Εισαγωγή

Η ομάδα μας αναζητά έναν ταλαντούχο Project Coordinator για έναν ειδικό ρόλο που εστιάζει στην παροχή της καλύτερης δυνατής εμπειρίας εξυπηρέτησης στους πελάτες μας. Θα έχει την ευθύνη για τον τρόπο με τον οποίο παρέχονται οι προσφορές των υπηρεσιών μας στους πελάτες, διασφαλίζοντας ότι είναι εναρμονισμένος με τις ανάγκες τους αλλά και τους στόχους της εταιρείας. Αν σου αρέσει η ιδέα του να διαμορφώνεις τη στρατηγική των υπηρεσιών μιας εταιρείας και να έχεις άμεσο αντίκτυπο στην εμπειρία των πελατών της, συνέχισε να διαβάζεις!

Κύριες αρμοδιότητες
  • Διασφάλιση της συνεχούς παροχής των προσφερόμενων υπηρεσιών μας με συνέπεια
  • Άμεση επικοινωνία με τους πελάτες
  • Ευθύνη για το backlog και διαχείρισή του με κατανόηση των προτεραιοτήτων
  • Δημιουργία αναφορών και αξιολόγηση των τάσεων και του feedback, με σκοπό τη συνεχή βελτίωση
  • Εντοπισμός σημείων και περιστάσεων όπου υπάρχει αναποτελεσματικότητα, κενά ή/ και περιθώρια βελτίωσης
  • Στενή συνεργασία με όλα τα ενδιαφερόμενα μέρη και υποβολή προτάσεων εφικτών στρατηγικών για τη βελτίωση της παραγωγικότητας
  • Καθοδήγηση των νέων μελών κατά την εισαγωγή/ ενσωμάτωσή τους στην ομάδα (onboarding), φροντίζοντας για την εξοικείωσή τους με τις καθιερωμένες διαδικασίες και τα εργαλεία
  • Υποστήριξη των σχετικών διαδικασιών όταν κάποιο μέλος αποχωρήσει από την ομάδα ή την εταιρεία (offboarding)
  • Στενή συνεργασία με άλλα τμήματα για την εξάλειψη εμποδίων, τη βελτίωση της ικανότητας / της απόδοσης της ομάδας αλλά και τη βελτίωση της ίδιας της υπηρεσίας
Απαιτούμενα προσόντα
  • Τουλάχιστον 3 έτη εμπειρίας στο Project Management ή σε ρόλους όπως Product Owner, Scrum Master ή Team Leader, στον τομέα της πληροφορικής
  • Πτυχίο πανεπιστημίου
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Γνώση ελληνικών σε επίπεδο μητρικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Κατανόηση των agile μεθοδολογιών
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας (γραπτής και προφορικής) και παρουσίασης
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτική σκέψη και problem-solving ικανότητες, με έμφαση στην παροχή αξίας για τον πελάτη
  • Καλή κατανόηση του business and software development, της κερδοφορίας (monetisation) και της τοποθέτησης ψηφιακών προϊόντων στην αγορά
  • Καλή κατανόηση του product development lifecycle
Επιθυμητά προσόντα & χαρακτηριστικά
  • Δυναμισμός & Αυτοπεποίθηση
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση με θέληση για άριστη εξυπηρέτηση
  • Έντονη διάθεση για συμμετοχή με ενέργεια και δημιουργικότητα
  • Έντονο ενδιαφέρον για τις υπηρεσίες cloud
  • Νέες ιδέες ως ικανότητα αλλά και κίνητρο
  • Ανοιχτό μυαλό, χωρίς προκαταλήψεις
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα
Προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
  • 20+ πληρωμένες ημέρες διακοπών
  • Premium εξοπλισμό
  • Υβριδικό μοντέλο απασχόλησης (δυνατότητα εργασίας στο γραφείο και από το σπίτι)
  • Σύγχρονες γραφειακές εγκαταστάσεις στο κέντρο της Αθήνας
  • Ευκαιρίες για μάθηση και αυτοπραγμάτωση
  • Δυνατότητα εξέλιξης εντός της εταιρείας με εξατομικευμένη πορεία σταδιοδρομίας
  • Διεθνές και φιλικό περιβάλλον με πνεύμα συνεργασίας
  • Eταιρική κουλτούρα με επίπεδη ιεραρχία, σεβασμό και συμπεριληπτικότητα
Η PCG

Η Public Cloud Group (PCG) ενισχύει τις επιχειρήσεις στον ψηφιακό μετασχηματισμό τους μέσω λύσεων στο Cloud.

Με ένα χαρτοφυλάκιο προϊόντων σχεδιασμένο για να στηρίζει οργανισμούς κάθε μεγέθους στην πορεία τους στο cloud, και με προσωπικό υψηλής εξειδίκευσης, τεχνικά άρτιο αλλά και προτιμώμενο από πελάτες και partners λόγω άριστων δεξιοτήτων συνεργασίας, η PCG έχει εδραιωθεί ως ένας ισχυρός και έμπιστος partner για τους hyperscalers, πάντα πρωτοπόρος, με ικανότητα και αξιοπιστία που επικυρώνεται διαρκώς.

Διαθέτουμε το υψηλότερο partnership status με τους τρεις hyperscalers: Amazon Web Services (AWS), Google Cloud (GCP) και Microsoft Azure. Ως έμπειροι και πιστοποιημένοι πάροχοι cloud υπηρεσιών, συμβουλεύουμε τους πελάτες μας σε ανεξάρτηση βάση για την υλοποίηση, τις managed services και την ανάπτυξη εφαρμογών στο cloud.

Δεν έχεις όλα τα προσόντα;

Μην ανησυχείς, μπορούμε να σε βοηθήσουμε να τα αποκτήσεις. Η αίτησή σου είναι ευπρόσδεκτη όπως και νά'χει!

Κάνε αίτηση τώρα

Θα ήθελα να κάνω αίτηση για
Επίλεξε θέση*
Arrow Down
στην τοποθεσία
Επίλεξε πόλη*
Arrow Down