Talent Recruiter

Εισαγωγή

Αναζητάμε έναν Talent Recruiter ικανό στην έρευνα και την αξιολόγηση υποψηφίων, που θα μας βοηθά να εντοπίζουμε και να προσλαμβάνουμε ταλαντούχα άτομα για διάφορες θέσεις στην εταιρεία μας. Αν η τεχνολογία σε ενθουσιάζει, έχεις την οξυδέρκεια για να διακρίνεις το ταλέντο στους ανθρώπους, και αισθάνεσαι ικανοποίηση όταν τους βοηθάς να εξελιχθούν, τότε μάλλον αυτή είναι η δουλειά των ονείρων σου!

Κύριες αρμοδιότητες
  • Προσέγγιση υποψηφίων μέσω databases, social networks κ.ά.
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή στρατηγικών για τη δημιουργία και τη διατήρηση διαύλων επικοινωνίας με πολλαπλούς πιθανούς υποψήφιους (candidate pipelines), βάσει των προσόντων τους και των αναγκών της εταιρείας
  • Σύνταξη αγγελιών για θέσεις εργασίας και δημοσίευσή τους στο site της εταιρείας και σε σχετικές πλατφόρμες
  • Σαφής επεξήγηση του οράματος και της κουλτούρας της εταιρείας στους εν δυνάμει υποψήφιους
  • Ανεξάρτητη οργάνωση και διεκπεραίωση καθηκόντων, ακολουθώντας τις διαδικασίες πρόσληψης από το πρώτο μέχρι το τελευταίο βήμα και διασφαλίζοντας έγκαιρο follow-up και θετική εμπειρία για τους υποψήφιους
  • Σύνταξη αναφορών σε τακτική βάση
  • Λήψη συνεντεύξεων, έλεγχος συστάσεων και background checks
  • Στενή συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα HR και άλλα τμήματα της εταιρείας
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης
  • 0-2 χρόνια εργασιακή εμπειρία
  • Ενδιαφέρον για την τεχνολογία, προσήλωση στις διαδικασίες, θέληση για μάθηση και εξέλιξη
  • Άριστη γνώση ελληνικών σε γραπτό και προφορικό λόγο (επίπεδο μητρικής γλώσσας ή ισοδύναμο)
  • Επάρκεια αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Ικανότητα κατανόησης των τεχνικών δεξιοτήτων και προσόντων των πιθανών υποψηφίων
  • Άριστες δεξιότητες στην παρουσίαση, την επικοινωνία, και την ανάπτυξη και διατήρηση διαπροσωπικών επαγγελματικών σχέσεων
  • Ικανότητα τόσο για συνεργασία με ομάδες, όσο και για ανεξάρτητη εργασία και ανάληψη πρωτοβουλιών σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Άριστες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και καθηκόντων
Επιθυμητά προσόντα & χαρακτηριστικά
  • Δυναμισμός & Αυτοπεποίθηση
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Προϋπηρεσία στον χώρο της τεχνολογίας ή/και τεχνικό υπόβαθρο
Προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Εξοπλισμός κορυφαίας ποιότητας
  • 20+ πληρωμένες ημέρες διακοπών
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Εξατομικευμένη πορεία σταδιοδρομίας
  • Ένα διεθνές και φιλικό περιβάλλον με πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Υβριδικό μοντέλο απασχόλησης (εργασία από το γραφείο και από το σπίτι)
  • Ευκαιρίες για μάθηση, εξέλιξη και αυτοπραγμάτωση
  • Επίπεδη ιεραρχία και συμπεριληπτικότητα
Η PCG

Η Public Cloud Group (PCG) ενισχύει τις επιχειρήσεις στον ψηφιακό μετασχηματισμό τους μέσω λύσεων στο Cloud.

Με ένα χαρτοφυλάκιο προϊόντων σχεδιασμένο για να στηρίζει οργανισμούς κάθε μεγέθους στην πορεία τους στο cloud, και με προσωπικό υψηλής εξειδίκευσης, τεχνικά άρτιο αλλά και προτιμώμενο από πελάτες και partners λόγω άριστων δεξιοτήτων συνεργασίας, η PCG έχει εδραιωθεί ως ένας ισχυρός και έμπιστος partner για τους hyperscalers, πάντα πρωτοπόρος, με ικανότητα και αξιοπιστία που επικυρώνεται διαρκώς.

Διαθέτουμε το υψηλότερο partnership status με τους τρεις hyperscalers: Amazon Web Services (AWS), Google Cloud (GCP) και Microsoft Azure. Ως έμπειροι και πιστοποιημένοι πάροχοι cloud υπηρεσιών, συμβουλεύουμε τους πελάτες μας σε ανεξάρτηση βάση για την υλοποίηση, τις managed services και την ανάπτυξη εφαρμογών στο cloud.

Δεν έχεις όλα τα προσόντα;

Μην ανησυχείς, μπορούμε να σε βοηθήσουμε να τα αποκτήσεις. Η αίτησή σου είναι ευπρόσδεκτη όπως και νά'χει!

Κάνε αίτηση τώρα

Θα ήθελα να κάνω αίτηση για
Επίλεξε θέση*
Arrow Down
στην τοποθεσία
Επίλεξε πόλη*
Arrow Down